Balení holek na plese

Pravidla pro to jak sbalit holku na plese nejsou ve své podstatě jiná, než ta, která se týkají prakticky jakéhokoliv jiného balení, o čemž si můžete přečíst třeba v článku Jak sbalit holku na tomto webu. Obecně ale platí, že musíte dívku oslovit sebevědomě a s nadhledem. Balení na plese má však svá specifika, která vám v mnohém budou hrát do karet.

Jak sbalit holku na pleseJak to chodí na plese

Ples je vždy až na výjimky velmi slavnostní událostí, což se mimo jiné projevuje i v tom, že se zde k sobě lidé chovají daleko uctivěji. To má význam hned v několika ohledech, ale tím nejpodstatnějším je, že odmítnout pozvání k tanci je do značné míry neslušnost. Pokud tedy nejste úplný šereda v saku po dědečkovi, s největší pravděpodobností se vám naskytne možnost mít pro sebe dívku na minimálně tři minuty, než písnička skončí. To je obrovská výhoda, kterou nikde jinde nenajdete. Prakticky při jakékoliv jiné příležitosti vás holka může šmahem odmítnout, aniž by vám dala sebemenší šanci se alespoň představit.

Nebuďte tedy bábovky a běžte jí jednoduše říct: „Smím prosit?“, nebo něco na ten způsob. Jak jsem řekl, odmítnuti byste být neměli a i kdyby, tak co, vždyť o nic nejde. Do karet vám však tak jako tak hraje ještě fakt, že holky rády tančí, zatímco kluci zas tak moc ne, tedy alespoň co se týče plesů. Tanečníci jsou tedy žádaným a nedostatkovým zbožím a odmítat je není zvykem.

Po cestě na parket na ni nezačněte hned chrlit svoje moudra a nechte ji chvilku se srovnat. To platí pochopitelně v případě, kdy je taneční parket relativně blízko. Pokud k němu půjdete několik desítek vteřin z nějakého salonku, tak samozřejmě začněte mluvit již během cesty. V následujících minutách se rozhodne, zda je tento tanec váš poslední. Jestliže tancování promlčíte, připravte se, že končíte. Při tancování s dívkou mluvte, máte k tomu unikátní příležitost. Nikam vám neuteče a nikdo vás nebude otravovat. Jinými slovy, máte s ní tři minuty o samotě. To o čem budete mluvit, není zase tak důležité, buďte přirozený a nevymýšlejte rádoby chytré řeči, kterými na ni budete dělat dojem. Jednak to není potřeba a pak to ani moc nefunguje.

V tomto ohledu vám dám jednu dobrou radu. Určitě je něco co byste jí chtěli říct, nebo byste od ní chtěli slyšet. Tak jí to řekněte, respektive se jí na to zeptejte. Tak jednoduché to je.

Existují dva scénáře možného výsledku. Buď jiskra přeskočí, nebo ne. Když ne, tak show končí a vy si běžte hledat někoho jiného. Když ano, můžete jít spolu na bar, vyměnit si číslo, dál spolu tančit, prostě cokoliv na čem se dohodnete.


3 tipy jak sbalit holku na plese na závěr

1. Požádejte ji o tanec sebejistě a zdvořile a netvařte se u toho, jako by to měla být vaše poslední hodinka.

2. Když budete hledat místo na parketě, nechoďte příliš blízko kapele, respektive reproduktorům, abyste si mohli v klidu povídat. Zároveň ji dostaňte co nejdále od jejich kamarádu/rodičů, budete pak mít více „soukromí“.

3. Udržujte oční kontakt a ruce držte tam, kde mají být.